Doświadczenie akademii

„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚWIAT ŚMIEJE SIĘ RAZEM Z NIM”


Marta Sokal-Ziółkowska
i Aleksandra Rewers -Jaworska

Pasja i doświadczenie

Uśmiech oraz radość dzieci są wyznacznikiem naszej pracy. Takie motto i takie zasady przyjęłyśmy wiele lat temu. To właśnie na nich opieramy swój program zajęć oraz program szkolenia instruktorów. Wierzymy, że tylko uśmiech, nagroda i pochwała są w stanie wyzwolić w tak małych dzieciach chęć do regularnego uczęszczania na zajęcia. Nie ma dla nas nic bardziej satysfakcjonującego, niż młody uczeń przełamujący swoje bariery z uśmiechem na twarzy.

Nasza „przygoda” z pływaniem niemowląt rozpoczęła wiele lat temu, jeszcze przed studiami. Pracowałyśmy wówczas jako instruktorki w innych organizacjach i szkółkach. U boku doświadczonych i dobrze wyszkolonych trenerów przez dość długi okres zdobywałyśmy wiedzę praktyczną oraz umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi.

Przełomowym momentem w naszej karierze zawodowej stał się jednak pierwszy rok studiów Fizjoterapii. Satysfakcja z pracy z dziećmi i wiedza, którą zaczęłyśmy zdobywać podczas zajęć ukształtowała w nas ostateczny kierunek rozwoju osobistego i dalszego działania. W naszych głowach i sercach definitywnie zrodziło się powołanie do pracy z najmłodszymi nie tylko na basenie, ale również w fizjoterapii.

W 2005 roku dojrzałyśmy do decyzji stworzenia własnej szkółki, której nadałyśmy nazwę Let’s swim. Początkowo grono pływaków było niewielkie. Pierwszy, jesienny kurs (z sentymentem wspominamy) liczył 15 osób. Z biegiem czasu organizacja, jakość zajęć, zaufanie i nasza pasja przyciągały coraz większe grono maluszków oraz rodziców chętnych do przyłączenia się do zajęć. Wraz z rozwojem szkółki konieczne było stworzenie nowych miejsc do pływania. Oprócz Góry Kalwarii zaczęliśmy pływać w Aninie, Grodzisku Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, w Warszawie i Wesołej.

Niewątpliwie największym atutem naszej szkółki jest grono ludzi, z którymi współpracujemy. Nasza kadra instruktorska, to grupa młodych, kreatywnych ludzi, pełnych pasji, empatii i pozytywnego podejścia do świata. Naszą wspólną cechą jest wrażliwość w stosunku do dzieci i indywidualne podejście do każdego z nich. Łączy nas również profesjonalizm w działaniu, wzbogacony wykształceniem oraz chęcią stałego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności z zakresu pływania niemowląt i małych dzieci.

Facebook
YouTube
Instagram