Bezpieczeństwo na basenie

Dla nas Twoje BEZPIECZEŃSTWO, to najważniejszy aspekt podczas wspólnej zabawy na basenie.

 

Pod każdym względem i w każdej sytuacji zachowaj rozwagę i miej oczy szeroko otwarte.

Poniżej zestawienie najważniejszych reguł, które pozwolą Wam uniknąć zagrożeń:

  • Przewijak: to zbawienne urządzenia, ale może być też niezwykle niebezpieczne!!! Pamiętaj, nigdy nie zostawiaj swojego dziecka na przewijaku bez opieki. Jeśli musisz ubrać się lub sięgnąć do szafki po torbę, to śmiało poproś o pomocy inną mamę (dla niej to tylko 2 sekundy, a dla Ciebie mogą się okazać wszystkim).
  • Na basenie jest zazwyczaj bardzo ślisko. Dostosuj swoje tempo do okoliczności i poruszaj się w sposób ostrożny i przewidujący. Klapki kąpielowe zwiększają przyczepność do podłoża i ogólne bezpieczeństwo
  • Chodzącym Maluszkom nie pozwólmy biegać po płycie basenu. Podłoże jest często śliskie i łatwo o upadek
  • Jeśli basen nie jest wyposażony w łagodne wejście do wody (schodki) i musisz skorzystać z drabinki, to śmiało poproś inną osobę o pomoc lub , poczekaj na instruktora asystującego. Nigdy nie wchodź sam z Maluszkiem do wody.
  • W wodzie pamiętaj, że pomoce naukowe w formie sprzętu wypornościowego nie chronią przed utonięciem, są tylko sprzętem pomagającym oswoić dziecko z wodą i dającym samodzielność. Nigdy nie spuszczaj dziecka z oka w trakcie zajęć, jak i spontanicznej zabawy po zajęciach.
  • zachowaj czujność i spokój w szczególności w trakcie pobytu pod natryskami, w drodze na zajęcia i podczas przebierania się w szatniach.
  • staraj się dostosować pory posiłku, nie pływaj nad czczo i za raz po posiłku. Zwłaszcza po większym posiłku odczekaj minimalnie pół godziny, zanim wybierzesz się na basen.
  • dostosuj trening i zabawę do swoich umiejętności oraz możliwości kondycyjnych w danym dniu. Przy gorszym samopoczuciu Twojego Dziecka, frywolne zabawy zamień na przytulasy i naukę puszczania “bąbli do wody”
  • skoki do wody, to oczywiście wielka frajda dla Młodych Pływaków. Pamiętaj jednak, że niosą wiele niebezpieczeństw (źle wykonywane mogą skutkować uderzeniem polityką o krawędź basenu). Pamiętaj też o głębokości. Skok do zbyt płytkiej wody może być naprawdę niebezpieczny. Ucz dziecko skakania na sygnał!
Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Państwu lepiej przygotować się do wyjścia na basen, zaoszczędzą stresu związanego z pierwszą kąpielą na basenie oraz podniosą jakość zajęć, ku zadowoleniu Państwa i Państwa pociech.

Nasza Baza Wiedzy:

Dlaczego warto pływać?

Pływanie jest uznawane za jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych Kluczową rolę gra tu środowisko wodne, a w nim praca w warunkach odciążenia. Odciążenie plus nietypowa dla aktywności fizycznej pozycji horyzontalnej

Czytaj więcej »

Woda – inwestycja w zdrowie

Przekonanie o zdrowotnym wpływie wody na organizm ludzki towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów Na szczęście dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że woda dzięki swoim szczególnym właściwościom (głównie fizycznym)

Czytaj więcej »

Systematyczność to podstawa

Proces nauczania w sporcie zawsze identyfikuje się z powstawaniem i utrwalaniem nawyków czuciowo-ruchowych  Nasze ciało, a dokładnie mięśnie i mózg potrzebują wielu powtórzeń, aby zapamiętać ruch i zaadaptować się do

Czytaj więcej »
Facebook
YouTube
Instagram